Dnes je:Vzorové dokumenty SVJ a BDNa této stránce bycho chtěli přinést ukázky dokumentů a jejich použití v rámci jednotlivých SVJ a BD.

Máte nějaké vzory, používáte tiskopisy, které nenalezli? Poskytněte je i ostatním s příslušným komentářem. Jsme všichni na jedné lodi!


Komerční program pro SVJ

Docela příjemným překvapením je SW od společnosti SWAN z Liberce. Jedná se o komplexní program pro SVJ, který zaujme hned několika možnostmi:
- komplexní přehled o Vašem domě
- zpracování jednotlivých rozpisů plateb
- splátky pro SVJ
- umožňuje vést přehled o přítomnosti na jednotlivých shromážděních
- vedení účetnictví pro SVJ včetně roční závěrky
- kompletní záloha a obnova dat

Provádíme první testy tohoto produktu u společenství Mariana 1727. Výsledky testu zatím ukazují, že tento program mohou obsluhovat běžní uživatelé PC v prostředí Windows. Pořizovací cena programu činí 160,-Kč na byt. Roční upgrade činí 1.100,-Kč za rok.

Více se dozvíte na na internetové adrese: http://www.swanliberec.cz/. Zde si můžete objednat a vyzkoušet demoverzi tohoto produktu. Napište nám případně o Vašich zkušenostech s tímto programem. Rádi zveřejníme Vaše názory.


Účetní program pro SVJ

Na internetové adrese: http://www.portalsvj.cz/software/ naleznete účetní program SimpleUcto, který je zdarma a je určen pro vedení účetnictví SVJ. Tuto informaci poskytujeme těm SVJ a BD, která chtějí mít přehled o vedení účetnictví, případně si jej vést svépomocí. Podrobný návod na jeho používání je sice zpoplatněn, ale na adrese http://klaiex.webnode.cz/postupy-uctovani/ naleznete podrobný výklad k postupu a vedení účetnictví.


Různé k dispozici pro SVJ

Daňová kalkulačka SVJ

Na internetové adrese: http://www.portalsvj.cz/diskuse/danova-kalkulacka-svj naleznete dle slov autora "neověřenou" kalkulačku pro výpočet odměn výboru společenství a pro odvod daní. Po přečtení diskuzního fora však zjistíte, že je plně funkční a pro potřeby SVJ vyhovující.


Program Hlasování SVJ 0.9.1.0 beta

Na internetové adrese: http://www.portalsvj.cz/program-hlasovani-svj-0-9-1-0-beta naleznete pomocníka pro přípravu Vašich shromáždění SVJ a BD, včetně videonávodu.


AKTUALITA

Vytápění
jednání s MěÚ o možnostech
Napište nám:

    

Jak bude?

In-počasí