Dnes je:Aktuální informace územního plánu našeho Města


Motto: "Úsudek je možné vyvrátit, předsudek nikoli" - Marie von Ebner-Eschenbachová

Městký úřad Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, odbor územního rozvoje a památkové péče oznamuje, že na základě rozhodnutí zastupitelstva města Brandýs nad Labem - Stará Boleslav zpracoval návrh zadání územního plánu Brandýs nad Labem - Stará Boleslav.

V době od 27.9. do 26.10.2010 bude návrh zadání územního plánu vystaven na webových stránkách města a pořizovatel umožní nahlížet do návrhu zadání územního plánu Brandýs nad Labem - Stará Boleslav v úředních hodinách.


Supermarket místo zeleně?


zdroj: Mladá fronta dnes
09.01.2010 - PETR KUPEC - Střední Čechy - str. 04

Z OKOLÍ PRAHY Dnes čtěte informace z měst a obcí Klecany, Odolena Voda, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čelákovice, Úvaly, Říčany, Mnichovice, Senohraby, Strančice, Velké Popovice, Kamenice

Brandýs nad Labem - V centru Brandýsa nad Labem má za několik let vyrůst nové obchodní centrum.

Investor chce postavit supermarket potravin s dalšími obchody poblíž stávajícího Penny Marketu v lokalitě mezi městským úřadem a nemocnicí. Brandýské zastupitelstvo však nejdřív bude muset projednat změnu územního plánu.

Projekt nazvaný Centrum obchodu a služeb má stát na nevyužitém pozemku bývalého zahradnictví v Zahradnické ulici.

„Objekt bude využit jako velkoprodejna potravin diskontního charakteru s doplňkovým prodejem drogistického a spotřebního zboží,“ uvádí developerská společnost Qinn Invest v dokumentu pro posuzování vlivu stavby na životní prostředí. Přízemní budova nákupního centra má mít plochu téměř pět tisíc metrů čtverečních, vedle chce investor postavit parkoviště pro 222 automobilů. Počítá také s vysazením nových stromů a úpravou zelených ploch. Ty však mají zabírat jen malou část celkové plochy.

Radnice chce víc stromů Vedení brandýské radnice má však k projektu připomínky. S částečnou zástavbou nevyužitého území město souhlasí, chce ale, aby na výrazné části bývalého zahradnictví byly zelené plochy. „Není možné, aby většinu pozemku zabíraly budova obchodního centra a velké parkoviště, jak stálo v posledním návrhu, se kterým jsem se seznámil,“ řekl starosta Brandýsa Ondřej Přenosil.

Zastupitelstvo bude o možné stavbě obchodního centra brzy jednat. Podle plánů společnosti Qinn Invest by totiž mělo změnit územní plán, který povoluje v lokalitě jen deset procent zastavitelných ploch amaximální výšku budov šest metrů.

Investor však potřebuje zdvojnásobit koeficient zastavitelnosti a výšku zvednout na deset metrů. „Dovedu si takovou změnu představit, pokud investor splní podmínky města,“ řekl Přenosil. Někteří místní lidé přitom nejsou stavbou nadšeni. Část z nich se obává hluku, který do jejich okolí přinese těžká technika během stavby, jejíž trvání odhaduje investor na rok.

„Až se ten obchod otevře, určitě to sem přivede další dopravu, které je tady už tak dost. Na druhou stranu, ještě nějaké nákupní středisko by se v centru hodilo, je tu jen ten Penny Market,“ řekl Josef Král, jemuž má obchodní centrum vyrůst nedaleko od domu.

Podle starosty Přenosila bude vedení radnice po investorovi požadovat i řešení budoucího nárůstu automobilové dopravy v okolí nového supermarketu. „Investor bude muset vyřešit rekonstrukci Zahradnické ulice, aby auta nevyjížděla přímo do současné zástavby,“ uvedl Přenosil.Proti zamýšlené výstavbě Nákupního centra ji existuje petice občanů i podnikatelského sektoru. Poznámka Rady OS:
Pokud nevěříte (a věříte slovům pana starosty že:"...výkup pozemků je pro to, aby zde nikdo nestavěl, protože Brandýs má nákupních center dost a k tomu přece bude sloužit Průmyslová zóna. Naopak tato oblast bude sloužit občanům jako oddychová a pro výsadbu zeleně..."), můžete se podívat sem Centrum služeb EIA
nebo si můžete přečíst dopis Rady OS adresovaný našim zastupitelům na který nám do dnešního dne nepřišla žádná odpověď.

Vyjádření zastupitele Bohumila Javůrka se shoduje s naším názorem.

AKTUALITA

Vytápění
jednání s MěÚ o možnostech
Napište nám:

    

Jak bude?

In-počasí